Maminka Adéla: moje zkušenost s půjčovnou hraček

Pokud se nějakého rodiče zeptáte, co celý den dělá, jedna z věcí, co určitě odpoví, bude, že pořád dokola uklízí hračky. Hračky jsou všude! Kdyby se koncentrovaly jen do dětského pokojíčku, ale ony se dostanou opravdu do každého koutu domácnosti, do všech místností. K tomu pak ještě narozeniny, svátky, Vánoce, Den dětí a podobně. Takže další hračky neustále přibývají.

A proto je tu půjčovna hraček! Možnost, jak dítěti dopřát vše, po čem touží a přitom udržovat domácnost v obyvatelném stavu, kdy si je kam sednout a kam šlápnout :-) Všichni jistě dobře víte, že většina hraček dítě baví prvních pár dní a pak už často ani neví, že ji má. Najdou se i výjimky, srdeční záležitosti. Zrovna tak jsou i hračky, které letí do kouta už první den. Díky půjčovně jednoduše zjistím, co děti baví, do čeho má třeba cenu investovat, co naopak jsou vyhozené peníze a podobně. To se mi opravdu osvědčilo.

Celý proces půjčování je naprosto jednoduchý, i když trochu nezvyklý. Vyberete si předplatné podle toho, kolik hraček si chcete půjčit (není to omezené počtem kusů, ale jejich celkovou hodnotou) a na jak dlouho (předplatné je měsíční, půlroční nebo roční). Během chvilky vám na kontě přistanou Zlaťáky a hned můžete vybírat. A že je rozhodně z čeho! Já jsem tu našla naše oblíbené značky hraček, ale objevila jsem i spoustu nových. Musím říct, že jsem zatím měla vždy šťastnou ruku a díky tomu se nám trochu plní seznam pro Ježíška :-) Ale aspoň vím, co opravdu stojí za to pořídit. Každopádně pokud vaše děti některá hračka zaujme, po dobu předplatného si ji můžete klidně nechat, jak dlouho chcete, až vám třeba i zůstane. My jsme to využily, a tak se dcera nemusela rozloučit s kosmetickou taštičkou pro malé parádnice.

Neuměla jsem si úplně představit, jak  moc bude na hračkách vidět, že už je měl někdo před námi půjčené. Ale byly to zbytečné obavy, hračky přichází v perfektním stavu a vydezinfikované. Někdy jsou na hračkách vidět drobné známky hraní, což nám ale vůbec nevadí.

Moje zkušenost s půjčovnou rozhodně dost předčila moje očekávání. Hračky přijdou zabalené v látkovém pytli a to bleskurychle po objednání, jsou ve skvělém stavu a děti jsou nadšené. Starší dcera se vždy nemůže balíčku dočkat. Krásně i chápe, že některé hračky po čase vracíme a těší se na nové :-)

Vracení je také jednoduché, dostanete kód do Zásilkovny nebo si objednáte kurýra a hračky pošlete zpět. Pokud jste z Trutnova a okolí, můžete využít i osobní odběr. Po vrácení vám opět naskáčou na konto Zlaťáky a vy můžete vesele vybírat novou várku radosti.

Prostě a jednoduše, Toys and stories rozhodně stojí za to vyzkoušet. Nejen z ekonomického hlediska, ale i s ohledem na životní prostředí.

Adéla (2 děti) IG @me.and.tyli